Discord Rehberi

Discord Rehberi

Discord ayarları, düzenimiz ve daha fazlası


- Discord Bas Konuş Ayarları

Discord Ayarlar menüsünü açtıktan sonra sol taraftaki "Ses" sekmesine tıklıyoruz daha sonra Giriş Modunu "Bas Konuş" olarak işaretliyoruz ve Kısayol kısmından hangi tuş ile konuşacağımızı seçiyoruz.

Bas Konuş

ayraç1

- "Bas Konuş Etkin" Seslerini Kapatmak

Discord Ayarlar menüsünü açtıktan sonra sol taraftaki "Bildirimler" sekmesine tıklıyoruz ve açılan alanda "Bas Konuş Etkin" ve "Bas Konuş Etkin Değil" seçeneklerini kapatıyoruz.

Bas Konuş Etkin

ayraç1


- Kullanıcıların Size Gelen Ses Düzeyini Ayarlama

Üyelerin size gelen ses düzeyini ayarlamak için ilk önce bulunduğunuz odadaki üyelerin üstüne gelip sağ tıklamanız gerekiyor. Açılan menüde "Kullanıcı Ses Düzeyi" yazan bölümden ses seviyesini ayarlayabilirsiniz.ayraç1


- Metin Kanallarından Gelen Bildirimleri Susturma

Metin Kanallarından gelen bildirimlerden rahatsız oluyorsanız ilk önce bildirimi kapatmak istediğiniz Metin Kanalını seçmeniz gerekiyor daha sonra seçtiğiniz Metin Kanalının sağ üst tarafındaki "Çan İşaretine" tıklayarak gelen bildirimleri susturabilirsinz.

bildirim


- Metin Kanallarındaki Pinli Mesajları Görme

Metin Kanallarında Pinli Mesajları görmek için bulunduğunuz metin kanalındaki "Pin İşaretine" tıklamanız yeterli.

pinlimesaj


ayraç2

- Virtual Multi-Gaming Metin Kanalları

#portal - Bu kısımda topluluğumuz ile ilgili bilgiler ve kurallar yazmaktadır. Discord Sunucumuza girdiğinizde bu kanaldaki Bilgileri ve Kuralları okumanız gerekmektedir. Not: Bu yazı kanalına adminler hariç kimse yazı yazamaz.
#duyurular - Duyurular text kanalı adındanda anlaşılabileceği gibi topluluğumuz ile ilgili duyuruların yapıldığı yazı kanalıdır. Topluluğumuzdaki etkinliklerden ve önemli duyurulardan haberdar olmak için bu kanaldaki bildirimleri kapatmayınız.
#genel - Genel yazı kanalı topluluk arasında yazışmaların yapıldığı yazı kanalıdır. Muhabbet edebilir, aranızda konuşmalar yapabilir ve bir oyuna giriyorsanız buradan yazabilir sizinle oynayacak birilerini arayabilirsiniz. Not: Bu kanalda görsel paylaşımların yapılması yasaktır.
#muzik - Müzik kanalı beğendiğimiz müzikleri paylaşmak için kullandığımız kanaldır. Sizde beğendiğiniz ve sevdiğiniz müzikleri bu kanaldan paylaşabilirsiniz.
#medya - Medya kanalı oyunlar hariç bütün konularda görsel paylaşım yapabileceğiniz kanaldır.
#oyunlar - Oyunlar kanalı oyunlar hakkında görsel paylaşımlar yapabileceğiniz bir kanaldır.

Türkiye'nin en kaliteli çok oyunlu türk oyuncu topluluğudur. Sitemiz üzerinden başvuru yaparak aramıza katılabilirsiniz.